Działamy dzięki PROO, czyli Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich

W imieniu podopiecznych Fundacji Adaptacja, seniorów z Klubu Seniora, dzieci z Klubu Dziecka i Rodzica oraz całej społeczności lokalnej chcielibyśmy złożyć podziękowania za możliwość rozwoju naszych działań. Szansa, którą dostaliśmy sprawi, że kolejne dwa lata będą dla nas ekstremalnie pracowite, ale również niesamowicie ekscytujące. Dziękujemy, że uwierzyliście w nasz projekt i zaufaliście naszym pracownikom, a przede wszystkim dziękujemy, że spełniliście marzenia naszych seniorów o przyjaznej i bezpiecznej przystani jaką stało się Pomorskie międzypokoleniowe centrum „Zrozumienie” przy Fundacji
Adaptacja.

Centrum Wspierania Pokoleń Zrozumienie

 W nowo powstałym Centrum swoją przestrzeń odnajdą zarówno dzieci, młodzież, jak i rodzice. Zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji stawiają nas minione i obecne wydarzenia. W codziennym zabieganiu ciężko nam znaleźć równowagę i wspólną przestrzeń. W ofercie Centrum poza Klubem Dziecka i Rodzica, znajduję się dodatkowa zumba, rytmika, spotkania taneczno-ruchowe, warsztaty plastyczne, treningi uważności dla dzieci i dorosłych, cykl warsztatów wzmacniających dzieci Supermocni, grupa wsparcia dla rodziców, warsztaty rozwojowe dla rodziców oraz możliwość skorzystania z pomocy psychologa i trenera mentalnego, jak również wzięcia udziału w rodzinnych mediacjach. 

Zapraszamy dzieci i rodziców na cykl warsztatów, które odbywać się będą w nowej siedzibie Fundacji Adaptacja. W naszym Centrum Wspierania Pokoleń ,,Zrozumienie” zarówno rodzice jak i dzieci mogą znaleźć przestrzeń dla siebie. Warsztaty odbywają się w tygodniu ale również w soboty, biorąc pod uwagę Państwa sugestie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Terminy warsztatów ustalane są na bieżąco, po zebraniu się pełnej grupy warsztatowej. 

W naszej ofercie znajdują się:

Pozytywne emocje – zapraszamy Rodziców na cykl warsztatów, na których poznają techniki radzenia sobie z emocjami, rozładowywania stresu oraz skuteczne i bezprzemocowe sposoby komunikacji z dzieckiem. Dodatkowo odbędziecie trening uważnego rodzicielstwa oraz nauczymy jak sprawić, że Wasza rodzina będzie jedną, zgraną drużyną. Zajęcia przeznaczone są dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, jak i dzieci bez niepełnosprawności.

Supermocni – warsztaty wspierające rozwój mentalny dzieci od 6 do 13 roku życia. Celem warsztatów jest zadbanie o rozwój , zdrowie psycho-fizyczne, nabycie umiejętności przyszłości takich jak : zarządzanie stresem, techniki oddechowe, treningi uważności, zarządzanie emocjami, zarządzanie sobą w czasie, techniki relaksacji i wyciszenia, pobudzanie kreatywności, superpamięć, superkoncentracja, wzmacnianie pewności siebie, zarządzanie marzeniami, pobudzenie umiejętności własnych oraz odnalezienie pasji na drodze do mistrzostwa, techniki myślenia wizualnego oraz komunikacja bez przemocy i praca zespołowa. Warsztaty z elementami umiejętności społecznych odbywają się w formie zabawy, kreatywnych zadań, ćwiczeń oraz kart pracy. Fundacja zapewnia niezbędne materiały, brak odpłatności za pierwszą edycję oraz zniżkę na półkolonie 2022. 

Rodzina to drużyna – cykl spotkań mających na celu wzmocnienie więzi rodzinnych. W spotkaniach udział biorą rodzice razem z dziećmi. Wspólna zabawa to doskonała metoda na wzmocnienie więzi rodzinnych, poznanie siebie na nowo, wspólne spędzenie czasu w aktywnej formie. Tu wiek nie ma znaczenia, coś dla dużych i małych bo rodzina to drużyna. Obowiązują uśmiechy i sportowe stroje. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Projekty

Newslettery i Filmiki

Newsletter 1/20
Newsletter 1/21
Newsletter 1/22
Newsletter 2/22
Newsletter 3/22
Newsletter 4/22
Filmik promocyjny 1
Filmik promocyjny 2