Wycieczki

Od 2016 roku zorganizowaliśmy ponad 45 wycieczek jedno- i kilkudniowych. Odwiedziliśmy m.in. Frombork, Wrocław, Częstochowę, Krynicę Morską, Warszawę, Św. Lipkę, Bydgoszcz, Toruń, Ogrody Hortulus, Kanał Elbląski, Grudziądz, Lębork, Kraków, Zakopane, Wieliczkę, Ostrzyce, Dębki, Pelplin, Marszewo, Łebę, Elbląg, Gniew, Kwidzyn, Tczew, Kościerzynę, Termy Grudziądz, Termy Chochołowskie. Nasz dzielny przewodnik Piotr Kalka nieraz zdarł gardło opowiadając o odwiedzanych miejscach.

DLACZEGO TAKIE MIEJSCA?

Wybierając miejsca, do których jeździmy zawsze kierujemy się zdaniem i prośbami Klubowiczów, starając się zrealizować ich oczekiwania i marzenia. Pragniemy, aby nasze wycieczki były różnorodne, dlatego są to zarówno miejsca ważne historycznie, ale także krajoznawcze, kulturalne, rozrywkowe czy do miejsc kultu.

Wycieczki pozwalają na aktywizację seniorów, przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu. Osoby samotne i mniej zamożne mogą wyruszyć razem z nami, ponieważ staramy się, aby nasza oferta była bezpłatna lub za symboliczną opłatą. Dodatkowo, wyjazdy pełnią funkcję edukacyjną i kulturalną. Integrujemy się, zapoznajemy i tworzymy więzi, które często przeradzają się w przyjaźnie.

Galeria