Z ogromną przyjemnością i dumą Fundacja Adaptacja ma przyjemność ogłosić, iż zostaliśmy beneficjentem konkursu „Razem możemy więcej”.

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie i zaufanie jakim zostaliśmy obdarowani, dołożymy wszelkich starań aby dofinansowanie przyniosło wszystkim, tworzącym naszą społeczność schronienie, dobro, pomoc w trudnych momentach, rozwój na każdej płaszczyźnie, dlatego chcemy zrealizować projekt w taki sposób, aby społeczność z Ukrainy poczuła się u nas jak w domu. Większa część z tych osób nie wróci już na Ukrainę, dlatego chcemy ułatwić im pobyt i zaaklimatyzowanie się w Polsce. W każdy czwartek w siedzibie Fundacji Adaptacji odbywają się spotkania integracyjne polsko-ukraińskie mające na celu zintegrowanie społeczności lokalnej z osobami, które przybyły do naszego Kraju. Chcemy wzmocnić ich poczucie bezpieczeństwa w naszym Kraju. Chcemy zrobić wszystko by kompleksowo zapewnić wsparcie zarówno osobom starszym jak i młodszym, które od najmłodszych lat muszą walczyć z traumą wojny.

Nauka języka polskiego to fundament jakichkolwiek działań związanych z podjęciem pracy czy nauki. Małe dzieci szybko sobie radzą ale dorośli i młodzież borykają się już z poważną barierą językową, dlatego uruchomić chcemy kilka grup w trzech lokalizacjach, aby jak najwięcej osób nauczyło się języka polskiego co pomoże im w podjęciu pracy czy nauki w szkole i przyczyni się do łatwiejszego startu w nowym miejscu do życia. Nauka języka przeplatana będzie elementami orientacji kulturowej co dodatkowo przełamie barierę międzykulturową. Koncerty integracyjne pomogą złapać oddech, zrelaksować się, poczuć się częścią społeczeństwa, dwa języki połączą dwa kraje w jednym miejscu, pomogą nawiązać emocjonalną więź i relację międzykulturową w każdym pokoleniu. Będzie to czas zjednoczenia i wytchnienia. Czas zamyślenia i odnalezienia w sobie chęci do zintegrowania się społeczeństwa.

Zespół Fundacji Adaptacja we współpracy ze specjalistami poszczególnych dziedzin, opracował projekt, który pomoże osobom z Ukrainy nie tylko poczuć się u nas jak w domu, ale zapewni odpowiednie narzędzia, wiedzę i umiejętności by zacząć to życie na nowo.

 

 

Dziękujemy,

Zespół Fundacja Adaptacja.

 

Wspieraj nas.

Jeśli podoba się Ci nasza misja i widzisz sens w naszych działaniach, prosimy, wesprzyj nas!

Możesz kliknąć w cegiełkę, która bezpośrednio przeniesie Cię na stronę przelewy24.pl lub dokonać wpłaty w tradycyjny sposób na nasz numer konta.

Kup cegiełkę:

20 PLN
100 PLN
200 PLN
50 PLN
150 PLN
250 PLN
20 PLN
50 PLN
100 PLN
150 PLN
200 PLN
250 PLN

Wpłać darowiznę

Jeśli wolisz przekazać datek bezpośrednio na nasze konto, wykonaj przelew na poniższe dane.

Fundacja Adaptacja
28 1240 5442 1111 0010 9755 5415