Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Już niedługo, 1 października odbędzie się kolejna edycja Pomorskiego Dnia Seniora, którego organizatorem jest Fundacja Adaptacja. Na uczestników czeka wiele atrakcji w tym Przemarsz i Koncert charytatywny Grzegorza Poloczka.

Fundacja Adaptacja od 2014 roku nie zwalnia tempa, mimo jesiennej aury kontynuuje działania na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie oraz wszystkich tych, którym zależy na aktywizacji. W ramach działań Fundacji funkcjonuje Świetlica Opiekuńcza zajmująca się osobami cierpiącymi z powodu chorób wieku podeszłego. Dzięki działaniom terapeutów mogą oni brać udział w terapii zajęciowej, fizjoterapii oraz aktywnie spędzić czas wolny.
Równie prężnie działa Klub Seniora, w ramach którego organizowane są cykliczne spotkania ze specjalistami oraz pasjonatami różnych dziedzin. Klub organizuje także wyjścia do kin, teratrów oraz wycieczki edukacyjno-krajoznawcze. W ramach zajęć Seniorzy mogą również uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych oraz skorzystać z ćwiczeń na basenie. Wszystko to jest możliwe dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich – PROO.

PRZEMARSZ pod hasłem: “ Żyj kolorowo!”
Wydarzeniem rozpoczynającym IV Pomorski Dzień Seniora będzie kolorowa parada seniorów i przyjaciół, która rozpocznie się dnia 1 października o godzinie 12:00 przed Urzędem Miasta Gdyni i przejdzie ulicą Świętojańską przy akompaniamencie orkiestry dętej. Pierwsza część eventu zakończy się słodkim poczęstunkiem i krótkim występem muzycznym na Placu Kaszubskim.
Wydarzenie finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Nowe FIO.

KONCERT CHARYTATYWNY
Kolejnym etapem świętowania będzie koncert charytatywny, który odbędzie się również 01.10.2022 r. o godz. 14:00 w Sali Koncertowej Morskiego Portu Gdynia S.A. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Poloczek – znany polski piosenkarz, satyryk, członek i autor wielu tekstów Kabaretu Rak. Wstęp jest bezpłatny.
Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury, Kultura Interwencje. Edycja 2022. Partnerem Strategicznym koncertu jest Orlen.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na potrzeby i problemy grupy senioralnej, pokazać młodszym pokoleniom, iż osoby starsze są wciąż aktywne, otwarte i chętnie niosą pomoc oraz dzielą się swoimi doświadczeniami.
IV Pomorski Dzień Seniora to także niebywała okazja, aby po raz kolejny podziękować Seniorom za ich wkład w budowanie naszego społeczeństwa! Fundacja Adaptacja zaprasza wszystkich chętnych – bez względu na wiek – do udziału w wydarzeniu.
Informacje o wydarzeniu oraz działaniach Fundacji można uzyskać pod numerem telefonu 570 045 955 oraz na stronie internetowej www.adaptacja.info.
Wszystkie działania można wesprzeć wpłacając darowiznę na na numer konta: Bank Pekao S.A. 28 1240 5442 1111 0010 9755 5415.

Przejdź do góry