Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Fundacja Adaptacja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych 1 października organizuje IV Pomorski Dzień Seniora w Gdyni. Na uczestników czeka m.in. Przemarsz pod hasłem „Żyj kolorowo” oraz koncert charytatywny Grzegorza Poloczka.

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To dla Fundacji najważniejsze święto kalendarzowe w roku. W związku z tym, jak co roku, 1 października z dużym rozmachem organizujemy IV Pomorski Dzień Seniora w Gdyni. W ubiegłorocznym wydarzeniu wzięło udział przeszło 400 osób i mamy nadzieję na jeszcze wyższy wynik. Dla uczestników przygotowujemy wiele atrakcji, a gwoździem programu będzie Przemarsz pod hasłem „Żyj kolorowo” i koncert charytatywny Grzegorza Poloczka.

• PRZEMARSZ pod hasłem: „Żyj kolorowo”

Wydarzeniem rozpoczynającym IV Pomorski Dzień Seniora będzie kolorowa parada seniorów i przyjaciół, która rozpocznie się dnia 1 października o godzinie 12:00 przed Urzędem Miasta Gdyni i przejdzie ulicą Świętojańską przy akompaniamencie orkiestry dętej. Pierwsza część eventu zakończy się słodkim poczęstunkiem i krótkim występem muzycznym na Placu Kaszubskim. Wydarzenie finansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Nowe FIO.

• KONCERT CHARYTATYWNY GRZEGORZA POLOCZKA

Kolejnym etapem świętowania będzie koncert charytatywny o godz. 14:00 w Sali Koncertowej Morskiego Portu Gdynia S.A. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Poloczek – znany polski piosenkarz, satyryk, członek i autor wielu tekstów Kabaretu Rak. Wstęp jest bezpłatny. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura Interwencje. Edycja 2022. Partnerem strategicznym jest Grupa Orlen S.A.

Jako organizatorzy chcemy zwrócić uwagę na potrzeby i problemy pomijanej grupy senioralnej. Fundacja Adaptacja zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu. Naszym celem jest pokazanie młodszym pokoleniom, że ich ojcowie i dziadkowie wciąż są aktywni, otwarci, chętni integracji i wzajemnego dzielenia się swoimi doświadczeniami. IV Pomorski Dzień Seniora jest wspaniałą okazją, aby podziękować seniorom za wkład w budowanie społeczeństwa!

Przejdź do góry