Dnia 05.08.2023 zorganizowany został wyjazd edukacyjny dla 160 seniorów z Gdyni i gminy Linia do Mierzei Wiślanej. Uczestnicy wycieczki zamieszkujący gminę Linia zostali przetransportowani do Portu Żeglugi Gdańskiej autokarem, natomiast mieszkańcy Trójmiasta dotarli do wyznaczonego punktu we własnym zakresie. Uczestnicy wzięli udział w rejsie statkiem Żeglugi Gdańskiej do Przekopu Mierzei Wiślanej, podczas którego wygłoszony został wykład o tematyce ekologicznej, w którym seniorzy dowiedzieli się o ochronie wód zarówno przybrzeżnych Zatoki Gdańskiej jak i lądowych w obrębie ujścia Wisły, w tym Mierzei Wiślanej. Zostali zapoznani z tematyką procesu eutrofizacji. W ramach wykładu poruszony został także temat sposobów dbania o poprawę jakości zbiorników wodnych, jakie zagrożenia niosą ze sobą zanieczyszczenia oraz jakie są aktualne, realne formy ochrony środowiska wodnego w Polsce i na Pomorzu.

Wykład przeprowadzony został przez Panią dr hab. Magdalenę Bełdowską, prof. UG.

Opiekunowie wycieczki czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, służyli pomocą podczas wejścia i zejścia ze statku, realizowali zadania przewodnika podczas pobytu w Mierzei Wiślanej, dodatkowo wydawali przygotowane wcześniej przez firmę cateringową obiady oraz zadbali o porządek podczas wycieczki.

Przed wyjazdem na naszych social mediach przeprowadziliśmy kampanię z zakresu wdrażania postaw ekologicznych na co dzień. Posty ukazywały się cyklicznie od 01.08.2023. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z tymi informacjami.

Patronat nad wydarzeniem objęli: TVP 3 Gdańsk oraz Radio Gdańsk.

 

 

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z stroną Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
https://wfos.gdansk.pl/

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 

Informacja, iż zostaliśmy beneficjentami dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

https://adaptacja.info/zostalismy-beneficjentami-dotacji-ze-srodkow-wojewodzkiego-funduszu-ochrony-srodowiska-w-gdansku/

 

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

 

 

Wspieraj nas.

Jeśli podoba się Ci nasza misja i widzisz sens w naszych działaniach, prosimy, wesprzyj nas!

Możesz kliknąć w cegiełkę, która bezpośrednio przeniesie Cię na stronę przelewy24.pl lub dokonać wpłaty w tradycyjny sposób na nasz numer konta.

Kup cegiełkę:

20 PLN
100 PLN
200 PLN
50 PLN
150 PLN
250 PLN
20 PLN
50 PLN
100 PLN
150 PLN
200 PLN
250 PLN

Wpłać darowiznę

Jeśli wolisz przekazać datek bezpośrednio na nasze konto, wykonaj przelew na poniższe dane.

Fundacja Adaptacja
28 1240 5442 1111 0010 9755 5415